ونک، ملاصدرا، رو به ‌روی بیمارستان بقیة الله
ساختمان۱۹۳ طبقه۵ واحد۱۴
تلفن تماس
۰۲۱-۸۸۶۰۳۵۹۵
30 دی 1401 توسط مریم یزدیان

Game Ready چیست و چه کاری انجام می دهد؟

با Game ready سرمای موثر به عمق عضله میرسد، تعداد کمی از کلینیک ها دارای این دستگاه هستند که ما مفتخریم در کلینیک رایان شما را تا مرحله بهبودی همراهی کنیم. اولین کار برای بهبود فرایند درمان , کاهش التهاب بافت نرم است. درمان التهاب از قدیم  با یخ و پد های یخ انجام میشده وهم اکنون هم در اکثر کلینیک ها این شیوه وجود داره ولی استفاده از یخ با مشکلات خاصی مثل سرمای سطحی و مشکلات پوستی را به همراه دارد.

دستگاه گیم ردی چیست؟

دستگاه گیم ردی (Game Ready) یک تجهیز پیشرفته در حوزه فیزیوتراپی و درمان‌های تسکین دهنده درد و التهاب است. این دستگاه به منظور کمک به تسکین دردها، تعدیل التهابات و بهبود وضعیت عضلات و بافت‌های نرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه گیم ردی با استفاده از ترکیب خنک‌کننده و کم‌فشاری به اهداف درمانی می‌پردازد.

مزایای استفاده دستگاه گیم ردی در فیزیوتراپی چیست؟

Game Ready با ترکیب موثر سرمای فعال و فشرده سازی پنوماتیک ضربان دار به طور قابل توجهی بهبود را تسریع می کند. گردش سریع آب یخ به طور مداوم , محل آسیب دیده را خنک می کند تا به طور موثرادم (تورم)، اسپاسم عضلانی و درد را کاهش دهد، سرمای این دستگاه بین 1 تا 10 درجه سانتی گراد قابل تنظیم است.

استفاده از Game Ready  باعث می شود بدون استفاده از داروهای ضد التهاب بازگشتی سریع‌تر به بهبودی خود داشته باشید وهمین طور برای شما جلوگیری از آسیب‌های جدید و محافظت از آسیب‌های قدیمی دربردارد.

مزایای استفاده دستگاه گیم ردی در فیزیوتراپی چیست؟

ترمیم عضلات و ریکاوری بعد ورزش

بعد از تمرین، ماهیچه های بدن برای ریکاوری به زمان نیاز دارند. تحقیقات کنونی نشان می‌دهد که زمان ریکاوری کلی با درمان فشرده‌سازی سرد کاهش می‌یابد و به ورزشکاران اجازه می‌دهد تا به سرعت به بازی‌ها و تمرینات خود بازگردند.

درمان فشرده‌سازی سرد نیز ممکن است به کاهش درد عضلانی و کاهش احتمال آسیب عضلانی کمک کند.

ماهیچه‌ ها و بافت ‌های بدن پس ازآسیب به  به زمان نیاز دارند تا ترمیم شوند. کرایوتراپی می تواند با تحریک حرکت خون و مایع لنفاوی،افزایش اکسیژن رسانی  به ماهیچه ها و بافت ها، به تسریع روند ترمیم کمک کند.
اکثرا ورزشکاران و رقبای ورزشی از مزایای سرما درمانی بهره می برند. کرایوتراپی می تواند خون تازه را به نقاط آسیب دیده هدایت کند، ترمیم بافت را تسریع کند و درد و تورم عضلانی را کاهش دهد. همه اینها می توانند به شما کمک کنندتا سریعتر به بازی بازگردید!

 کاهش ورم با Game Ready

فشرده سازی این دستگاه انقباضات طبیعی ماهیچه ها را تقلید می کند تا به آرامی ورم را از بین ببرد و جریان خون اکسیژن دار را تحریک کند. طی این فرایند مایعات اضافی از محل دور می‌شوند و اجازه می‌دهند خون تازه به آن قسمت از بدن برگردد و تورم و التهاب کاهش یابد.

حفظ و افزایش حرکت

با استفاده از فشار و ماساژ ملایم، دستگاه گیم ردی می‌تواند به حفظ و بهبود حرکت‌های اندام‌ها کمک کند. بیماران بسیاری برای ذف این مشکل به کلینیک کا مراجعه می کنند.

کلینیک فیزیوتراپی رایان

در واقع،Game Ready امروزه به خصوص در کشورهای اروپایی انتخاب تعداد بیشماری از بیماران، ورزشکاران نخبه چون مسی ، رونالدو ، تیم های ورزشی حرفه ای و نیروهای نظامی ویژه در سراسر جهان است.

با وجود و استفاده  Game ready در کلینیک نه تنها مشکل اسیب های پوستی حل میشود  بلکه سرما ی موثر هم به عمق عضله میرسد. هم اکنون تعداد محدودی از کلینیک ها دارای این دستگاه هستند.که ما مفتخریم درکلینیک رایان شما را تا مرحله بهبودی همراهی کنیم.

تفاوت Game Ready با یخ فشاری (ice)

تفاوت‌های مهمی بین دستگاه گیم ردی (Game Ready) و استفاده از یخ فشاری (ice) در فیزیوتراپی و درمان‌های تسکینی وجود دارد. در زیر به برخی از این تفاوت‌ها اشاره می‌کنیم:

۱. ترکیب خنک‌کننده و فشار: دستگاه گیم ردی ترکیبی از خنک‌کننده و فشار کنترل شده به منظور کاهش درد و التهابات ایجاد می‌کند. در حالی که یخ فشاری فقط از خنکی برای کاهش التهابات استفاده می‌کند.

۲. جریان مستقیم و کنترل‌شده: دستگاه گیم ردی جریان خنک‌کننده و فشار را به صورت مستقیم و در ناحیه مورد نیاز تحویل می‌دهد و کنترل آن را برای فیزیوتراپیست آسان می‌کند. در حالی که استفاده از یخ فشاری ممکن است نیاز به بسته‌بندی و روش‌های خاصی برای اعمال فشار داشته باشد.

۳. مدیریت دما و فشار: دستگاه گیم ردی به امکان مدیریت دما و فشار به صورت سفارشی برای نیازهای هر بیمار می‌پردازد. در حالی که در استفاده از یخ فشاری، مدیریت دما و فشار به اندازه دقیق ممکن است سخت باشد.

۴. تسهیل در بازسازی بافت‌ها: دستگاه گیم ردی با ترکیب خنک‌کننده و فشار کنترل شده، به تسهیل بازسازی بافت‌های آسیب دیده کمک می‌کند. در حالی که یخ فشاری تنها به ترکیب خنک‌کننده تکیه می‌کند.

۵. راحتی و سهولت استفاده: دستگاه گیم ردی با رابط کاربری آسان قابل استفاده است و به تنظیم دما، فشار و مدت زمان درمان کمک می‌کند. در حالی که استفاده از یخ فشاری ممکن است به تنظیم دما و فشار دقت بیشتری نیاز داشته باشد.

به طور کلی، دستگاه گیم ردی به عنوان یک ابزار پیشرفته ترکیبی از خنک‌کننده و فشار کنترل شده، امکانات و مزایای بیشتری نسبت به استفاده از یخ فشاری دارد و می‌تواند در بهبود درمان‌های فیزیوتراپی تأثیرگذار باشد.

برخی ویژگی های Game Ready

  • افزایش دامنه حرکتی بعد از عمل در بیماران
  • استفاده از Game Readyدر قبل از عمل باعث کاهش میزان ازدست دادن خون بیماردرحین جراحی میشود
  • استفاده از این دستگاه بعد از جراحی نیازبه استفاده از مسکن ها و داروهای ضد التهاب را کاهش می دهدو درنتیجه باعث ترخیص سریع تر بیمار از بیمارستان می شود

Game Ready برای درمان چه مشکلاتی موثر است؟

  • دردهای مزمن و حاد شانه و همچنین
  • بعدازجراحی شانه
  • جراحی   ACL و …
  • تنیس البوومشکلات آرنج
  • دردهای حاد و مزمن مچ دست و مچ پا
  • تعویض مفصل زانو
  • تاندونیت های حادو مزمن و…

شما برای درمان می توانید به کلنیک فیزیوتراپی رایان در تهران مراجعه نمایید.

درباره مریم یزدیان
من دکتر مریم یزدیان متخصص فیزیوتراپی از دانشگاه شهید بهشتی هستم. شما میتوانید برای انجام انواع فیزیوتراپی به کلینیک فیزیوتراپی رایان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما